Del

FIFA 14: Career Mode

Posted May 10th at 12:00am.

Bak det beryktede ungdomsakademiet til FC Barcelona og Arsene Wengers imponerende rykte for å oppdage ukjente talenter er det et team med dyktige speidere. Disse globale speidernettverkene er ansvarlige for å finne klubbens neste superstjerne, og FIFA 14 blåser nå liv i speiderdelen av spillet.

Globalt speidernettverk

Måten du spiller karrierespillet på kommer til å endre seg for alltid, takket være det globale speidernettverket. Managere kan nå utvikle, bygge opp og justere nettverket med speidere og samle inn detaljer om egenskapene til spillere rundt omkring i verden. Speidere kan sendes til bestemte ligaer, de kan lete etter bestemte spillertyper eller følge med på bestemte spillere.

Denne innovative måten å spille karrierespillet på går også bort fra konseptet med at rangeringen er det du går etter når du skal få tak i en spiller. Isteden sier du til speiderne hva slags spillertype du er ute etter ved hjelp av begreper som lovende, rask og mange andre.Dette resulterer i bedre samhandlinger med speiderne, og overgangsmarkedet kommer til å følesmye mer organisk og autentisk.

Og det beste av alt er at speidingen ikke lenger er begrenset til overgangsvinduet. Som i den virkelige verden leter speidernettverket ditt etter talenter året rundt, og gjør deg klar for det intense overgangsvinduet.

Karriereknutepunkt

I sentrum av det globale speidernettverket har vi et helt nytt knutepunkt, den største endringen siden systemet ble tatt i bruk for tre år siden. Det strømlinjeformede knutepunktet gir intuitiv navigasjon for alle funksjonene i karrieremodus. Det blir færre avbrudd, ettersom kommunikasjonen fra klubbens ansatte ikke lenger distraherer deg mens kampene spilles. Speiderrapporter leveres fra nettverket i sanntid for å informere deg om avgjørelsene du tar.

Med FIFA 14s nye globale speidernettverk har du sjansen til å finne talenter før de er morgendagens superstjerner.

Følg med på EA SPORTS og på Facebook de kommende dagene og ukene for å få vite mer om de nye funksjonene i FIFA 14.

Relaterte artikler

FIFA 14 First Look: Pro Instincts

For første gang har spillerne i FIFA 14 menneskelige reaksjoner, takket være Pro Instincts. Spillerne har nå full oppmerksomhet på det som skjer rundt dem, noe som forandrer spillet fullstendig.

FIFA 14 - Pure shot, Real Ball Physics

Zlatan Ibrahimovics brassespark mot England, Lionel Messis første mål for Barça da han var 17, Papiss Cisses volley mot Chelsea - et fantastisk mål kan få hele verden til å gå av skaftet. EA SPORTS FIFA-teamet har tatt dette med i betraktningen…

FIFA 14 - Teammate Intelligence

Et av de mest minneverdige øyeblikkene fra VM i 2006 var da Argentina hadde en rekke på 24 pasninger før de scoret mot Serbia og Montenegro. Angriperne visste nøyaktig hvor de skulle åpne motstanderne, og de gjorde det helt feilfritt.

FIFA 14: Protect the ball

Sannsynligvis den beste gruppen spillere som noensinne har vært samlet i La Liga, dagens FC Barcelona, har hatt kontroll over ballen i gjennomsnittlig 67 prosent av tiden i kampene sine denne sesongen.Det er 10 prosent bedre enn laget på andreplass,…

Fifa 14 - Precision Movement

En nyhet i FIFA 14 er presisjonsbevegelse, en funksjon som gjenskaper den dynamiske bevegelsen til spillere fra den virkelige verden. Presisjonsbevegelsefunksjonen er basert på den nye bevegelsesteknologien FIFA-teamet har utviklet. Bevegelsene er…