[pl_PL] Origin How-Tos: Enabling Cloud Storage

Funkcja przechowywania plików w chmurze (na dyskach serwerów dostępnych za pośrednictwem Internetu) umożliwia nie tylko logowanie się w Origin i granie w Twoje ulubione gry z dowolnego komputera z zainstalowanym klientem Origin, ale też przechowywanie zapisanych stanów gry, aby móc zawsze kontynuować grę w miejscu, w którym się ją przerwało — niezależnie od komputera, na którym się gra.

Aby upewnić się, że korzystasz z funkcji przechowywania plików w chmurze, otwórz menu Origin i wybierz pozycję „Ustawienia aplikacji”. Przewiń zawartość karty „Ogólne” w dół, aż zobaczysz sekcję „Udział w beta testach Origin”. Pole wyboru przy opcji „Włącz przechowywanie w chmurze dla obsługiwanych gier” powinno być zaznaczone. Jeśli tak nie jest, zaznacz je. Na koniec kliknij przycisk „Gotowe”.

Enable Cloud Saves in Origin

Aby sprawdzić, czy dana gra obsługuje przechowywanie plików w chmurze, wykonaj następujące czynności:

1.   Przejdź do swojej biblioteki gier.
2.   Wskaż kursorem myszy swoją grę, po czym w okienku, które się pojawi, kliknij ikonę z literą „i”.
3.   Jeśli gra obsługuje funkcję przechowywania plików w sieci, obok nagłówka karty „Szczegóły” będzie zakładka karty „Chmura”. Jeśli jedyną dostępną kartą jest karta „Szczegóły”, to dana gra nie obsługuje funkcji przechowywania plików w sieci.
4.   Jeśli widzisz zakładkę karty „Chmura”, kliknij ją i upewnij się, że pole wyboru przy opcji „Włącz przechowywanie w chmurze dla wszystkich gier” jest zaznaczone.

Pod tym polem wyboru znajduje się wskaźnik pokazujący, ile z dostępnej przestrzeni dyskowej na serwerze wykorzystujesz na swoje gry. Obecnie Origin umożliwia przechowywanie maksymalnie 100 MB danych na każdą grę.