[ru_RU] Free Game Weekly: Battlefield Play4Free

Jak už víte, střílečku Battlefield Heroes, a teď už dokonce i původní Battlefield 1942, můžete hrát zcela zdarma. Ale co když chcete něco vážnějšího než Battlefield Heroes nebo novějšího než Battlefield 1942 (z pohledu příběhu i použitých technologií)? V takovém případě přichází ke slovu tip pro tento týden z naší knihovny bezplatných her – Battlefield Play4Free (neboli BFP4F). 

BFP4F si můžete představit jako mix Battlefield 2 a Battlefield Bad Company 2. Mapy a základní herní systém pocházejí z BF2. Většina map se hraje v režimu Assault, který v sérii Battlefield ze všeho nejvíc připomíná mód Conquest. Ovšem na rozdíl od něj nejde v první řadě o zabíjení nepřátel, nýbrž o vlajky. Vaším hlavní cílem tedy není pobít pár nepřátel a zhoršit tak soupeřům šance na výhru; snažíte se zabírat vlajky, a tím zvýšit pravděpodobnost vítězství vašeho vlastního družstva. 

Ale jak u online her bývá zvykem, vývojáři se snažili toho přidat co nejvíc. Kromě nových map tedy do některých z nich začlenili i podporu režimu Rush, který můžete znát z BFBC2. V nich se týmy střídají v tom, kdo zrovna nastražuje výbušniny do zařízení M-COM a kdo je brání a nálože zneškodňuje 

Kromě módu Rush se vliv BFBC2 projevuje také v systému tříd. V BFP4F jsou čtyři: Assault (útočník), Medic (zdravotník), Engineer (ženista) a Recon (průzkumník). Útočníci jsou ti, kdo rádi střílejí a vyhazují věci do povětří (a rozdávají bedny s municí, což jistě ocení všichni spoluhráči s hodně citlivou spouští). Ženisté se soustředí především na opravování a ničení vozidel. Zdravotníci léčí své spolubojovníky, ovšem když se brání, dokáže nablízko vystřelit až 120 nábojů. A průzkumníci likvidují svými odstřelovacími puškami nepřátele z hodně, hodně, hodně velké dálky.

A jak byste od této míchanice BF2 a BFBC2 očekávali, v BFP4F si také dosyta zajezdíte v různých obrněných vozidlech, zastřílíte si na mnoho nepřátel a můžete se pokochat pohledem na bojiště z moderní doby – a to všechno zadarmo. A pokud byste chtěli získávat úrovně trochu rychleji a přidávat svému vojákovi některé z mnoha dodatečných schopností a vybavení, můžete si za skutečné peníze zakoupit bonusy, které vám zvýší počet kreditů nebo zkušeností získaných během zápasu.

Ať už se rozhodnete jakkoliv, Battlefield Play4Free představuje ideální volbu, pokud hledáte „pravý“ Battlefield, ale nechce se vám platit předem.