[pl_PL] Free Game Weekly: Battlefield Play4Free

Wspomnieliśmy już, że zarówno gra Battlefield Heroes, jak i klasyk Battlefield 1942 są dostępne za darmo. Ale co zrobić, jeśli chcesz zagrać w coś poważniejszego, niż Battlefield Heroes, a zarazem nowszego (zarówno pod względem technologii produkcji, jak i pod względem przedziału czasowego w grze), niż Battlefield 1942? Tu wkracza nasza rekomendacja bezpłatnej gry na ten tydzień — Battlefield Play4Free (BFP4F). 

BFP4F to mieszanka gry Battlefield 2 i Battlefield Bad Company 2. Mapy i system rozgrywki pochodzą z gry BF2. Większość map jest dostępna w trybie „Szturm”, który najbardziej przypomina znany z serii gier Battlefield tryb podboju. Różnica polega na tym, że rozgrywka koncentruje się nie na liczbie zabitych wrogów, a na liczbie zdobytych flag. Mniejszy nacisk jest położony na zdejmowanie członków drużyny przeciwnej, a większy — na zdobywaniu kolejnych flag, żeby zwiększyć liczbę biletów swojej drużyny.

Podobnie jak w przypadku wielu innych gier internetowych, programiści przygotowali szereg dodatków i ulepszeń. Na graczy czekają więc nie tylko nowe mapy, ale też nowy tryb — Gorączka — wprowadzony w grze BFBC2. W tym trybie drużyny na przemian „gorączkowo” starają się podłożyć ładunki wybuchowe pod urządzenia M-COM lub obronić te urządzenia i rozbroić podłożone ładunki.

Poza trybem „Gorączka” z gry BFBC2 zaczerpnięto też system klasowy. Gra BFP4F koncentruje się na czterech klasach: szturmowca, medyka, inżyniera i zwiadowcy. Szturmowcy biegają, strzelają i wysadzają różne rzeczy w powietrze (mogą też upuszczać amunicję dla innych graczy). Inżynierowie z kolei koncentrują się na naprawianiu lub wręcz przeciwnie — niszczeniu pojazdów. Głównym zadaniem medyka jest przywracanie sprawności rannych towarzyszy. Nie jest jednak bezbronny — może wystrzelić 120 strzałów na krótki zasięg. Na koniec zwiadowca koncentruje się na wypatrywaniu wrogów i zdejmowaniu ich z daleka (naprawdę daleka) za pomocą karabinu snajperskiego.

Takie połączenie gier BF2 i BFBC2 oznacza, że BFP4F daje mnóstwo okazji do strzelania do wrogów i „zwiedzania” współczesnego pola bitwy w czołgach i innych pojazdach — i to za darmo! Jeśli chcesz nieco szybciej awansować na kolejne poziomy, aby móc modyfikować swojego żołnierza, dodając mu nowe cechy i wyposażając go w nową broń, możesz kupować za prawdziwe pieniądze premie, które zwiększają liczbę kredytów lub punktów doświadczenia przyznawanych za ukończony mecz.

Niezależnie od sposobu gry w Battlefield Play4Free, zdecydowanie warto po nią sięgnąć, aby zakosztować „prawdziwej” rozgrywki Battlefield bez niepoważnych wtrętów i nie płacąc ani grosza.